Kdo jsme

Jsme dva dlouholetí kamarádi, Jirka a David, kteří propadli kráse dřeva.

Dos Burros – to jsou především stoly. Pracovní a jídelní stoly, konferenční a odkládací stolky nebo například velké stoly do zasedacích místností a reprezentačních prostor. Čas od času děláme také lavice, postele, prkénka nebo třeba držáky na nože. Všechny naše výrobky jsou z masivního tvrdého českého dřeva. Používáme především ořech, dub, jilm a akát, ale také třešeň, hrušeň nebo švestku. Věříme, že v Čechách je krásné dřevo a baví nás dávat nový život stromům, které již dosloužily.

Naší základní filozofií je dělat věci, které vydrží! Žádný dřevotřískový aušus, žádné šroubované překližky a lepená prkýnka. Masivní fošny a trámy, bytelné tesařské spoje, precizní ruční opracování a prvotřídní přírodní oleje – to je naše práce a zároveň náš koníček.

Díky neopakovatelné kresbě a struktuře dřeva i díky tomu, že vždy přizpůsobujeme výrobek dřevu a nikdy naopak je každý kus neopakovatelný originál.

Rádi hledáme inspiraci v přírodě, ve starých knihách i na internetu. Stále se učíme a hledáme staré klasické výrobní postupy, protože věříme v poctivou ruční práci. Ruční opracování dává dřevu duši, která u strojově přesného opracování sériové výroby chybí.

Od pokácení starého stromu, přes sušení, opracovávání a finální ošetření až k posezení u hotového stolu vede dlouhá a náročná cesta. Desítky hodin poctivé tvrdé práce, ale my svoji práci milujeme a doufáme, že i Vám se její výsledky líbí.

 

Jirka & David

 

dos burros